Sort by Shares Per Month

Pozvánka na Levočskú púť

Púť na Mariánsku horu v Levoči ponúka už tento víkend bohatý duchovný program. Slávnostnú sv. omšu bude v nedeľu 7. júla celebrovať spišský diecézny biskup František Trstenský. V programe sú eucharistické slávenia aj v byzantskom obrade, mini gospelový festival, Akatist (hymnus) k Presvätej Bohorodičke, modlitba ruženca aj krížová cesta.

Tanečné večery pred Radnicou

Novinkou tohto leta v Spišskej Novej Vsi sú hodiny tanca, ktoré sa konajú každý piatkový večer o 20:30 pred radnicou, okrem Spišských trhov a Festivalu Živých sôch. Vítaný je každý, kto má chuť naučiť sa nové tanečné kroky alebo si preopakovať už tie naučené.

Projekt Lesov mesta – obnova jazierok

Spoločnosť Lesy mesta SNV bola v poslednom období pri získavaní externých finančných zdrojov úspešná v 90 %. Jeden z úspešných projektov, do ktorého sa lesníci pustili nedávno, je obnova dvoch jazierok. Tie sa nachádzajú pri chatách Lanovka a Štefana v lokalitách Vojtechova samota a Havrania dolina.

Memoriál Ľuba Gregora

Na devätnástom ročníku Memoriálu Ľuba Gregora si zmerali sily hokejové fankluby z celého Slovenska. Turnaj v hokejbale trval 3 dni a na ich konci zvíťazili už druhý krát po sebe práve Spišiaci, ktorí porazili Nitru.

Cyklobus – Bicyklom do raja

Od začiatku júla do konca letných prázdnin budú mať cykloturisti možnosť využívať autobus s nosičom na 15 bicyklov. Tento projekt s názvom Bicyklom do Raja podporila aj OOCR pre Slovenský raj a Spiš. Trvá už niekoľko sezón a cykloturisti si ho veľmi pochvaľujú. Cestovný poriadok s piktogramom bicykla pre tento autobus je na stránke www.cp.sk.

Letné kino

Pred budovou Reduty v Spišskej Novej Vsi sa každú sobotu koná od šiesteho júla letné večerné kino. Premietanie sa spúšťa o 21:15 a teší sa veľkému počtu divákov. Po novom nechýba stánok s občerstvením v ktorom si môžu diváci kúpiť niečo na osvieženie. Túto sobotu bola premietaná minuloročná a komerčne úspešná komédia Barbie, na ktorú sa prišlo pozrieť cez 200 divákov.

Scroll to top