Najnovšie články
Rohaľská vareška
Jubilejný 5. ročník obľúbeného kulinárskeho podujatia Rohaľská vareška prilákal do Novoveskej Huty rekordných deväť súťažných tímov. Pravidlá tentokrát spojili tri generácie kuchárov, ktorí mali za úlohu pripraviť jedlo s povinným základom zo zemiakov a múky. O najchutnejšej špecialite, ktorou sa napokon stali tradičné pukanské párance, rozhodovali samotní návštevníci. Skvelú náladu a bohatý program pre rodiny s deťmi nakoniec uzavrelo večerné zapálenie tradičnej Jánskej vatry.
50. rokov MŠ Komenského
Materská škola na Komenského ulici v Spišskej Novej Vsi pripravila pre deti, rodičov ako aj starých rodičov bohatý program plný spevu a tanca. Pozvanie prijalo aj vedenie nášho mesta a bývalí zamestnanci škôlky, ktorí sa slávnostne zapísali do školskej kroniky.
Videopodkast „Čo je za tým?“
V Spišskej Novej Vsi vznikol projekt videopodkastov „Čo je za tým?“ zameraných na ľudské práva, ich význam, aktuálne výzvy a ich reálny dopad na každodenný život. Videopodkasty sa orientujú na rovnosť, slobodu prejavu, ochranu menšín či rodové práva. Prvý zo série videopodkastov sa natáčal na SPŠ technickej v Spišskej Novej Vsi.
OZ Život po porážke
OZ Život po porážke zorganizovalo už po tretíkrát Deň otvorených dverí v ambulanciách pre liečbu spasticity. Cieľom je upozorniť na možnosti rehabilitácie, urýchliť diagnostiku a podporiť návrat k samostatnosti po prekonaní cievnej mozgovej príhody.
Príbuzní zamestnancov navštívili Embraco
Spoločnosť Nidec, známa na Spiši ako Embraco Slovakia, nadviazala na obľúbenú tradíciu a v sobotu 20. júna otvorila svoje brány rodinným príslušníkom zamestnancov. Niekoľko stoviek návštevníkov sa mohlo nielen zabaviť a občerstviť, ale zároveň si pozrieť výrobné haly závodu, ktorý je aj po takmer 30 rokoch pôsobenia najväčším zamestnávateľom v našom okrese. Z množstva atrakcií mali najväčšiu radosť samozrejme deti.
Najsledovanejšie
Prvá žena za volantom autobusu v SNV
Kasu v obchodnom reťazci vymenila po rokoch za volant autobusu. Nahovoril ju na to jej brat. Novovešťanka Jarmila Mikolajová sa stala nedávno profesionálnou šoférkou autobusu MHD v SNV. V histórii ide vôbec o prvú ženu za volantom autobusu v našom meste. Podporu a pozitívne ohlasy má od rodiny, kolegov a tiež cestujúcich.
Nová obytná štvrť ,,Zelené údolie“
Možnosti bývania v Spišskej Novej Vsi sa rozširujú o novú obytnú štvrť Zelené údolie. Pod Blaumontom plánuje investor postaviť v štyroch etapách spolu 224 bytov. Prvá etapa projektu prináša prvých 56 štandardných bytov – svoje bývanie tu nájdu obyvatelia už čoskoro.
Dialničný privádzač do SNV
Diaľničný úsek na Spiši slúži motoristom bezmála deväť rokov, no privádzač do Spišskej Novej Vsi stále chýba. Ak sa chcú motoristi napojiť na diaľnicu, môžu tak urobiť až v Levoči alebo v Spišskom Štvrtku. Okrem toho, že je to obchádzka, hustá doprava zaťažuje obec Harichovce a mesto Levoča. Po dlhých rokoch sa výstavba privádzača zrejme stane realitou.
Miss Spiša 2026
V piatok 12. júna sa konal 29. ročník súťaže Miss Spiša 2026. Počas súťaže sme sa preniesli do rozprávok, kde moderátor Michal Hudák ako kráľ sprevádzal missky-princezné. Exkluzívna porota mala ťažkú úlohu vybrať z finalistiek tri najzaujímavejšie a najkrajšie dievčatá.
Tréner VLASTIMIL WOJNAR si želá ďalšie medailové pokračovanie pre SpišskúNovú Ves, aj keď už bez neho
Hokejový ošiaľ pokračuje a to je dobré, vraví Bakoš

Hokejisti Spišskej Novej Vsi sa v piatok podvečer rozlúčili s úspešnou sezónou aj vernými fanúšikmi. Pred budovou historickej Reduty v centre mesta sa zišli takmer v plnej striebornej zostave s výnimkou obrancov Igora Merežka a Neriusa Ališauskasa, ktorí sa pobrali za reprezentáciami Ukrajiny, resp. Litvy na majstrovstvá sveta. Hráči rozdávali podpisy, fotografie aj úsmevy na všetky svetové strany. Aj keď viacerí priznali, že radšej by ešte v tomto čase boli o niekoľko stovák metrov ďalej na svojom zimáku a zvádzali tam tvrdé boje s Nitrou vo finále. Nakoniec nevydalo, ale na čerstvom vzduchu a už bez zápasového stresu si to zrejme užili omnoho viac. Platí to minimálne o trénerskom štábe na čele s českým trénerom Vlastimilom Wojnarom, ktorý po dvojročnej kvalitnej práci na Spiši odchádza na asistentský post do českých Vítkovíc.
„Je to príjemná odmena po celoročnej práci. To nikdy neomrzí. Dúfam, že to tu bude aj budúci rok, aj keď už bezo mňa,“ povedal nám Wojnar, ktorý so Spišiakmi vlani vybojoval bronz a teraz striebro, k atmosfére na autogramiáde.

Kapitán Branislav Rapáč sa pred približne tisíckou fanúšikov poďakoval s mikrofónom v ruke všetkým aktérom za vydarenú sezónu s finálovým koncom, hoci bez čerešničky v podobe zlatej medaily. Ďalší útočník Martin Bakoš priznal, že pár dní po finále ho stále bolí hladká prehra s Nitrou. „Ešte stále to nemôžem prekusnúť. Boli sme tak blízko… Je to veľký úspech pre klub aj mesto, ale ešte to bolí. Ľudia nás však veľmi potešili. Tak ako chodili celý rok do arény, prišli aj na konci na námestie. Som rád, že hokejový ošiaľ, ktorý si pamätám ešte zo školských čias, stále pokračuje. Je to skvelé,“ skonštatoval Bakoš pri podpisovaní svojich kartičiek.
Špecifické pocity v druhej časti sezóny aj po jej skončení prežíval Lukáš Vartovník. Jediný člen kádra Spišiakov, ktorý si ešte pamätá neblahé časy v druhej najvyššej súťaži a zostal v tíme, sa po decembrovom ťažkom zranení nohy nemohol plnohodnotne podieľať na postupe do finále. „Chalani zahrali výborné play-off aj bezo mňa. Jediné, čo ma mrzí, že som nemohol byť s nimi na ľade, keď oslavovali postup do finále. Je to historický úspech pre Spišskú, ale zároveň nám neostáva iné, ako si ísť na rok po zlato,“ povedal so smiechom exkapitán Vartovník, ktorý si pri chôdzi stále pomáha barlami. To mu však nebránilo v optimistickej prognóze: „Už začínam s rehabilitáciou a v polovici mája by som sa mal zapojiť do letnej prípravy s tímom. Teším sa na novú sezónu.“

Spišskú Novú Ves opúšťajú takmer všetci zahraniční hráči na čele s najproduktívnejším hokejistom základnej časti extraligy Olivierom Archambaultom a najlepším strelcom tímu Anthonym Nellisom. Druhý menovaný pôsobil na Spiši dve sezóny a podľa vlastných slov na to nikdy nezabudne. „Plné námestie a autogramiáda je ten najkrajší koniec sezóny. Mali sme to minulý rok a máme to aj teraz. Uvedomujem si, že som bol pri tom a tiež som sa podieľal na tom úspechu, aj keď farbu medaily sme chceli asi inú. Nič to však nemení na tom, že ma to napĺňa šťastím. Som hrdý na to, že som tu mohol byť,“ rozlúčil sa Nellis.
Reportáž z autogramiády, kde si budete môcť vychutnať skvelú atmosféru tohto podujatia Vám prinesieme v pondelok 29.4.2024
das
foto: MILAN KALETA
Privádzač Levoča – Sp. Nová Ves
Projekt diaľničného privádzača medzi SNV a Levočou sa po rokoch posunul vpred. Národná diaľničná spoločnosť získala stavebné povolenie. Kým Levoča aj SNV rozhodnutie vítajú, v susedných Harichovciach majú z plánovanej výstavby obavy. Starosta hovorí, že po jej dokončení to bude pre obec doslova tragédia.

Rekonštrukcia krytej plavárne
Po dlhom čase prejde krytá plaváreň v Spišskej Novej Vsi dlho očakávanou a dôležitou rekonštrukciou. Začína sa s ňou už počas tejto letnej sezóny a jej predpokladané ukončenie je v mesiaci september. Návštevníci sa môžu tešiť napríklad na lepšie vylepšené a opravené priestory v šatniach, sprchách alebo vo WC zariadeniach.