Okresná organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku v Spišskej Novej Vsi zorganizovala v Galérii umelcov Spiša 17. ročník Prednesu poézie, prózy a vlastnej tvorby aj otvorenie 12. ročníka tvorivosti Zlaté ruky.
Mohlo by sa vám páčiť
-
Deň spevu a tanca
1 rokV priestoroch kina Mier aj tento rok zorganizovala Materská škola na Komenského ulici v Spišskej Novej Vsi už 20. ročník kultúrneho podujatia uvítania jari pod názvom Deň spevu a tanca. Pozvanie vystúpiť na javisku počas znenia ľudovej hudby prijali, ako to už býva, zvykom aj ďalšie materské školy. Pani učiteľky sa s deťmi poctivo pripravovali, aby deti mohli ukázať svoje tanečné, ako aj spevácke vystúpenia.
-
Výstava Kyvadlo – Vedecká hračka
1 rokMúzeum Spiša navštívilo občianske združenie Vedecká hračka z Banskej Bystrice aby v jeho priestoroch otvorilo novú interaktívnu výstavu pod názvom Kyvadlo – Vedecká hračka. Prísť sa pohrať, zaspomínať si, ale aj sa niečo nové naučiť pomocou vybraných hračiek môže prísť každý. Hračky fungujú na princípe kmitov, kyvov, frekvencií alebo periód a je to už vyše 70. tématická výstava občianskeho združenia. Sprístupnená bude od stredy 12. februára do 27. apríla tohto roku.
-
Bosonohá olympiáda v MŠ Lipová
8 mesiacovUčiteľky z Materskej školy na Lipovej ulici spoločne s Olympijským klubom Spiš zorganizovali pre všetky deti tejto škôlky Bosonohú olympiádu. Pripravených bolo 10 stanovíšť s rôznymi úlohami zameranými hlavne na pohyb. Téma tejto olympiády bola cirkus.
