Mestská zástava z polovice 18. storočia uložená v Múzeu Spiša v Spišskej Novej Vsi bude niekoľko mesiacov reštaurovaná v Bratislave. Vytvorenie zástavy inicioval vtedajší richtár Spišskej Novej Vsi Tobias Jony v roku 1752, za vlády panovníčky Márie Terézie.
Mohlo by sa vám páčiť
-
Študenti podpísali Memorandum o spolupráci
2 rokyZástupcovia mládežníckeho a študentských parlamentov v Spišskej Novej Vsi podpísali prvé Memorandum o spolupráci. Obsahom je okrem samotného prepojenia parlamentov, ktoré pôsobia na všetkých ôsmych stredných školách v SNV, aj pripravovaný Ples mladých Spišiakov a najmä oceňovanie aktivít jednotlivých parlamentov na konci školského roka.
-
Výskyt bobra
2 rokyBoli sme sa pozrieť ako si v meste Spišská Nová Ves a v jeho okolí bobry stavajú priehrady. Snažili sme sa zistiť čo môže za ich nárast za minulé roky.
-
OC Madaras pozýva na svoje 15. výročie
2 rokyCez víkend 18. a 19. augusta oslavuje OC Madaras svoje 15. narodeniny. Pripravený je zaujímavý a pestrý program pre malých aj veľkých. Nebude chýbať maľovanie na tvár, lego aktivity pre deti, stand-up comedy show pre dospelých alebo dokonca jazda v obrnenom transportéri. Od pondelka 12. augusta do nedele 18. augusta je spustená symbolická narodeninová tombola, do ktorej sa zapojí každý, kto nakúpi za viac ako 15 eur. Žrebovať sa bude 15 výhercov v pondelok 19. augusta.
