Bartošák na Spiši neodchytal ani jeden zápas

Miera rizika sa napokon ukázala ako privysoká. Bývalý český reprezentant Patrik Bartošák napokon neposilní HK Spišská Nová Ves pred rozhodujúcou fázou extraligovej sezóny a s klubom sa lúči po pár dňoch bez odchytaného zápasu.

Bohužiaľ, Patrik po príchode do Spišskej Novej Vsi odmietol podstúpiť zdravotnú prehliadku, ktorá bola jedným zo základných bodov zmluvy. Nezostáva nám nič iné, ako zmluvu pozastaviť,“ píše sa v oficiálnom vyhlásení vedenia HK SNV.

Tridsaťročný Bartošák má za sebou kariéru v popredných českých kluboch, v nižšej zámorskej súťaži AHL, vo Fínsku aj KHL. Na druhej strane má dlhodobo problémy so životosprávou a viackrát v minulosti mal aj opletačky so zákonom. Na začiatku tejto sezóny chytal v českom Hradci Králové, odkiaľ však musel odísť pre opakované porušenie zmluvných podmienok. Vedenie spišskonovoveských „rysov“ išlo s Bartošákom do risku, ktorý v tomto prípade nebol zisk.

Na základe všetkých dostupných informácií sme sa rozhodli dať mu šancu vrátiť sa do profesionálneho športu za prísnych podmienok, viazaných v zmluve, ktoré by neohrozili dobré meno klubu, ktoré dlhodobo budujeme. Boli sme si vedomí, že v hráčovej minulosti existujú udalosti, ktoré sú právom vnímané kriticky, ale aj napriek ním sme na základe úspešnej práce s hráčmi s rôznymi problémami mimo ľadu verili, že budeme schopní pomôcť aj Patrikovi. Neotočíme sa mu chrbtom, ale sme ochotní mu podať pomocnú ruku, pretože jeho príbeh nie je v športovom svete ojedinelý a chceme byť príkladom toho, že ľuďom nielen profesionálnym športovcom je potrebné pomôcť, keď to najviac potrebujú,“ dodalo HK Spišská Nová Ves na vysvetlenie.

Spišiaci boli v tejto sezóne niekoľko mesiacov lídrom tabuľky, ale v poslednej pätine základnej časti ich zastihol pokles formy a po sérii šiestich prehier pokles na druhú priečku v tabuľke. Po reprezentačnej prestávke sa spišskonovoveskí hokejiísti predstavia už v stredu na ľade Slovana Bratislava.

(das)

Scroll to top