Pri príležitosti založenia prvej Košickej veľžupy 100 rokov dozadu sa rozhodol Košický samosprávny kraj usporiadať v našom meste Župné dni. Program bol pestrý a určite si bolo z čoho vyberať a aj sa na čo pozerať.
Mohlo by sa vám páčiť
-
AMFO 2025
3 mesiaceV priestoroch Spišského kultúrneho centra a knižnice slávnostne vystavili tvorbu 35. amatérskych fotografov v rámci regionálnej súťažnej prehliadky AMFO 2025. Vernisáži predchádzal seminár s trojčlennou porotou, na ktorom súťažiaci konzultovali svoje prihlásené fotografie. Krajské kolo tejto súťaže sa uskutoční 5. júna.
-
Potulky mestom
2 rokyV rámci Svetového dňa cestovného ruchu si študenti Hotelovej akadémie pripravili pre mladších žiakov spoznávacie aktivity. Účastníci sa tak mohli dozvedieť viac o histórii nášho mesta.
-
Čistenie Hornádu
1 mesiacV rámci Dňa Zeme sa Mestský výbor č. 6 v Spišskej Novej Vsi pustil do čistenia brehov Hornádu od čerpacej stanice po letné kúpalisko. Vodáci zasa upratovali rieku v kaňone Prielom Hornádu a ochranári prerezávali naplavené drevo.