V sociálnom zariadení v Smižanoch sa seniori pravidelne stretávajú na skupinovom cvičení, ktoré vedie skúsená liečebná pedagogička Mária Kováčová. Ide o ľahké a prispôsobené cviky, ktoré zlepšujú jemnú a hrubú motoriku a celkovo zlepšujú pohyblivosť a koordináciu. Spolu s fyzickou aktivitou si seniori cez rôzne hry precvičujú aj pamäť.
Mohlo by sa vám páčiť
-
Ponuka Mestského kultúrneho centra na september
10 mesiacovObyvatelia a návštevníci Spišskej Novej Vsi sa aj začiatkom jesene môžu tešiť na bohatý kultúrny program, ktorý pripravilo Mestské kultúrne centrum. Zavítajú k nám Smejko a Tanculienka, budú pokračovať tanečné večery a uskutoční sa aj ďalší ročník Medzinárodného organového festivalu Ivana Sokola.
-
Veľká noc prichodzi
3 mesiacePiesne, tance, jedlá a obrady spojené s tradíciami Veľkej noci si užili návštevníci predveľkonočného stretnutia rodín, ktoré sa uskutočnilo v koncertnej sieni Reduty 7. apríla. Tradičné podujatie pod názvom Veľká noc prichodzi pripravila Okresná organizácia Únie žien Slovenska v SNV v spolupráci s mestom SNV. Okrem pestrého programu si návštevníci mohli pozrieť aj výstavu veľkonočných dekorácii.
-
Výstava Kyvadlo – Vedecká hračka
5 mesiacovMúzeum Spiša navštívilo občianske združenie Vedecká hračka z Banskej Bystrice aby v jeho priestoroch otvorilo novú interaktívnu výstavu pod názvom Kyvadlo – Vedecká hračka. Prísť sa pohrať, zaspomínať si, ale aj sa niečo nové naučiť pomocou vybraných hračiek môže prísť každý. Hračky fungujú na princípe kmitov, kyvov, frekvencií alebo periód a je to už vyše 70. tématická výstava občianskeho združenia. Sprístupnená bude od stredy 12. februára do 27. apríla tohto roku.