Môže to byť šikana na školách, nepríjemný zážitok alebo blízkosť nebezpečenstva, pre ktorý sa ľudia snažia vyhľadávať kurzy sebaobrany. Vďaka nim môžu získať nielen väčšiu istotu ale tiež dozvedieť sa viac o tom, ako sa zachovať v hraničných situáciách.
Mohlo by sa vám páčiť
-
Zmenila hospic na skutočný domov
2 rokyV Dome Charitas sv. Jozefa začínala ako 27 ročná. Ako nová riaditeľka nemala žiadne skúsenosti. Učila sa postupne a za pochodu menila zariadenie. Dnes je to šťastný domov pre ťažko choré a nechcené deti, útočisko pre týrané matky a zároveň sa v jej kuchyni pripravuje jedlo pre dôchodcov a bezdomovcov.
-
Indiánsky deň na Tepličke
1 mesiacJazdecký klub Tamaris pripravil počas prázdnin pre deti Indiánsky deň plný zážitkov a jazdy na koňoch a poníkoch. Deti sa naučili aj to, čo všetko starostlivosť o kone obnáša. Koníky najprv nakŕmili, očistili a vyčesali a až následne vyrazili na jazdu lesom nad obcou Teplička. Pre niektoré deti to bola prvá jazda na koni a možno aj začiatok novej záľuby.
-
ZŠ Nejedlého Erasmus+
6 mesiacovUž po tretí krát sa žiaci ako aj učitelia v Základnej škole na Nejedlého ulici v Spišskej Novej Vsi zapojili do programu Erasmus plus. V priebehu týždňa boli pre nich pripravené rôznorodé aktivity formou prednášok na ktorých sa naučili veľa dôležitých vecí od ekológie, športu, zdravého životného štýlu, tvorenia si vlastných výrobkov. Predstava cestovať do zahraničia a odmena mobility je pre deti lákavá a radi sa každý rok do takýchto programov zapájajú.
