V priestoroch Okresného úradu sa včera konala novoročná kvapka krvi. Zúčastnili sa jej zamestnanci aj verejnosť.
Mohlo by sa vám páčiť
-
Vesmírne divadlo nad Spišskou Novou Vsou
1 rokUž od septembra môžeme aj v našom meste pozorovať prelet kométy C/2023 A3 Tsuchinshan–ATLAS, ktorá v týchto dňoch míňa našu planétu a postupne sa vzdiaľuje. Kométa je stále viditeľná aj voľným okom. Spozorovať na oblohe sa dá 45 minút po západe slnka, zhruba okolo 19:00 nad západným až juhozápadným obzorom. Bude ju možné pozorovať do začiatku novembra.
-
Nová obytná štvrť ,,Zelené údolie“
2 rokyMožnosti bývania v Spišskej Novej Vsi sa rozširujú o novú obytnú štvrť Zelené údolie. Pod Blaumontom plánuje investor postaviť v štyroch etapách spolu 224 bytov. Prvá etapa projektu prináša prvých 56 štandardných bytov – svoje bývanie tu nájdu obyvatelia už čoskoro.
-
Prevencia proti šikane
2 rokyMôže to byť šikana na školách, nepríjemný zážitok alebo blízkosť nebezpečenstva, pre ktorý sa ľudia snažia vyhľadávať kurzy sebaobrany. Vďaka nim môžu získať nielen väčšiu istotu ale tiež dozvedieť sa viac o tom, ako sa zachovať v hraničných situáciách.




