Uplynulý víkend sa malí hokejisti zo Spiša predstavili na turnaji Mini Stanley Cup v Michalovciach a keďže neprehrali ani jeden zápas, stali sa celkovými víťazmi. Vo finále si hokejoví tretiaci poradili s rovesníkmi z Popradu 4:1.
Mohlo by sa vám páčiť
-
Poškodená pamätná tabuľa
3 rokyPietne miesto, venované obetiam bombardovania nášho mesta v predvečer 2. sv. vojny bolo poškodené. Mestská polícia prípad prešetruje.
-
Školská reforma mení vyučovanie aj v SNV
8 mesiacovNa Slovensku postupne prebieha nová školská reforma. Základné školy sa do nej zapájajú od roku 2023, najneskôr od budúceho školského roka musia nové kurikulum zaviesť všetky základné školy. V Spišskej Novej Vsi sa do reformy zapojilo už 6 základných škôl. Prvé skúsenosti so zmenami má aj ZŠ na Komenského ulici , kde reformu zavádzali vlani u prvákov. Boli sme sa pozrieť v triede druhákov, ktorí majú za sebou prvý rok nového spôsobu vzdelávania.
-
Rekonštrukcia trávnika na futbalovom štadióne
2 rokyUmelý trávnik na futbalovom štadióne, ktorý bol v zlom technickom stave, sa po šestnástich rokoch dočkal obnovy. Celkové náklady rekonštrukcie sú vo výške 589 tisíc Eur. Výmena zničeného trávnika za nový sa realizuje najmä vďaka externým zdrojom.
