Aktuality

Ples ľudí s dobrým srdcom

V Redute v Spišskej Novej Vsi sa konal už 26. ročník Plesu ľudí s dobrým srdcom pre zdravotne postihnuté deti, pre ktoré bol pripravený kultúrny program, hostina, tombola a ktoré sa mohli s radosťou vytancovať so svojimi kamarátmi.

Otvorenie štadióna Tatran

Dňa 17. mája sa uskutočnilo slávnostné otvorenie zrekonštruovaného atletického štadióna v Spišskej Novej Vsi. Súčasťou otvorenia bol Olympijský deň, počas ktorého si svoje sily zmerali žiaci zo základných škôl. Otvorenia sa zúčastnili predstavitelia mesta, zástupcovia z ministerstva športu a atletického zväzu.

Mestské zastupiteľstvo

Záverečný účet mesta za rok 2023, návrh 1. zmeny rozpočtu mesta v roku 2024, či tajné hlasovanie laureátov na Cenu mesta za rok 2023 – aj týmto témam sa venovali poslanci na 20. mestskom zastupiteľstve, ktoré sa konalo vo štvrtok 16. mája.

35. výročie ZŠ Hutnícka

V Kultúrnom dome v Smižanoch sa konala slávnostná retro akadémia pri príležitosti 35. výročia založenia Základnej školy Hutnícka v Spišskej Novej Vsi. Akadémiu pripravili učitelia so žiakmi na motívy televízneho vysielania z roku 1989.

Financovanie technických zariadení v Slovenskom raji

O správu technických zariadení v Národnom parku Slovenský raj sa starajú obce Hrabušice, Smižany, Spišské Tomášovce a Letanovce. Obec Letanovce však poplatky nevyberá.

35. výročie ZOO SNV

Zoologická záhrada v Spišskej Novej Vsi si v tomto roku pripomína 35. výročie svojho založenia. Pri tejto príležitosti v nedeľu 12. mája pripravila pre návštevníkov, najmä pre tých najmenších pestrý program.

Erazmus+ ZŠ Nejedlého

V rámci projektu Erazmus+ pozvala ZŠ Nejedlého v Spišskej Novej Vsi na návštevu žiakov zo spriatelenej školy v Debrecíne. Na radnici v Spišskej Novej Vsi ich slávnostne prijal primátor mesta.

44 ročník súťaže Na bicykli a bezpečne

Centrum voľného času zorganizovalo na dopravnom ihrisku v Spišskej Novej Vsi 44 ročník súťaže Na bicykli a bezpečne kde si prišli deti zo základných škôl nášho okresu overiť svoje jazdné schopnosti a znalosti. Pod dohľadom to mali príslušníci policajného zboru ktorý hodnotili každú jazdu.

11. ročník súťaže v prednese poézie a prózy Gaňova Tarnava

Spojená škola J. Fabiniho v Spišskej Novej Vsi v priestoroch Základnej umeleckej školy usporiadala 11. celoštátnu súťažnú prehliadku v prednese poézie a prózy špeciálnych základných škôl.

Scroll to top