Default – 2 Column

Deň rodiny v ZŠ nad Medzou

V rámci Dňa rodiny sa v Základnej škole Nad Medzou usporiadal nultý ročník Majálesu. Spoločne sa stretli učitelia, rodičia a deti aby si užili pestrý program. Celý deň bol plný tvorivých dielní a športových aktivít a na záver vystúpila skupina Sám Sebou.

Z potoka Brusník vytiahli židovské náhrobky

Z potoka Brusník pri židovskom cintoríne v Spišskej Novej Vsi vytiahli historici s pomocou miestnych rybárov zničené židovské náhrobky. Ako sa tam pred rokmi dostali, nie je presne známe. Po rokoch vrátili vzácne židovské náhrobky na svoje pôvodné miesto – židovský cintorín.

Canisterapia

Vo svete populárna canisterapia si našla cestu aj do Spišskej Novej Vsi. Do Spojenej školy sv. Maximiliána Mária Kolbeho ju priniesla Veronika Kubáňová a jej tím terapeutických psíkov.

Ples ľudí s dobrým srdcom

V Redute v Spišskej Novej Vsi sa konal už 26. ročník Plesu ľudí s dobrým srdcom pre zdravotne postihnuté deti, pre ktoré bol pripravený kultúrny program, hostina, tombola a ktoré sa mohli s radosťou vytancovať so svojimi kamarátmi.

Otvorenie štadióna Tatran

Dňa 17. mája sa uskutočnilo slávnostné otvorenie zrekonštruovaného atletického štadióna v Spišskej Novej Vsi. Súčasťou otvorenia bol Olympijský deň, počas ktorého si svoje sily zmerali žiaci zo základných škôl. Otvorenia sa zúčastnili predstavitelia mesta, zástupcovia z ministerstva športu a atletického zväzu.

Súťažná prehliadka – Cvak

Park pri fontáne zdobia v týchto dňoch víťazné fotografie súťaže Cvak. Tú po prvý krát zorganizovalo Spišské kultúrne centrum a knižnica pre žiakov základných a stredných škôl zo Spiša. Cieľom súťaže je povzbudiť mladú generáciu ku kreatívnej činnosti a napomôcť tak k ich umeleckému rastu.

Newsletter Signup

Subscribe to our emailing list and get notified of the top stories on the web.
Scroll to top