Klub priateľov železníc Spišská Nová Ves uviedol do života knihu dnes už nežijúceho autora Jána Petríka Železnice dolného Spiša. Zostavovateľmi sú František Svetkovský a Juraj Beňo. Knihu si môžete zakúpiť v Turistickom informačnom centre v Spišskej Novej Vsi.
Mohlo by sa vám páčiť
-
Benefičný turnaj
3 rokyBenefičný basketbal spojil ľudí s láskou pre šport a charitatívnu myšlienku. Vyzbierané finančné prostriedky pomôžu malej Alici s rehabilitáciami.
-
Najúspešnejší športovci Regiónu Spiš za rok 2025
4 mesiaceV meste Spišské Vlachy zorganizoval Okresný úrad Spišská Nová Ves a Olympijský výbor Spiš slávnostné vyhodnotenie už 53. ročníka ankety Najúspešnejší športovci regiónu Spiš za rok 2025. Záujem o šport je stále veľký, a preto je dôležité podporiť tieto talenty, ktoré reprezentujú jednotlivé kluby v našom regióne, na celom Slovensku, ako aj v zahraničí.
-
Hradisko Čingov
1 rokV lokalite Čingov v Slovenskom raji sa rozprestiera starobylé slovanské hradisko, ktoré by sa v blízkej budúcnosti mohlo priblížiť verejnosti. Ide o výnimočnú lokalitu s archeologickými nálezmi z obdobia včasného stredoveku. Túto časť histórie by mala pripomínať atraktívna živá expozícia. O tejto vízii debatovali odborníci, ochranári a zástupcovia samospráv na zasadnutí Rady NP Slovenský raj, ktoré sa konalo 16. mája priamo na Čingove.
