Mebik: Nevyhadzujte staré bicykle, zrenovujeme vám ich

Mebik: Nevyhadzujte staré bicykle, zrenovujeme vám ich

19. január

Chalanov Borisa a Jara, ktorí tvoria tím Mebik poznám už dlhšie, a tak som ani dlho nemusel rozmýšľať koho oslovím na v poradí druhý rozhovor na Novejša.sk. Renovujú a predávajú bicykle, ale nie nejaké obyčajné. Zameriavajú sa na renováciu a predaj mestských bicyklov.

Začiatky a inšpirácia

Ako vznikla myšlienka založiť Mebik?

Boris: Mebik sme založili cca pred dvoma rokmi úplne neplánovane, kedy sme  spolu s Jarom študovali na vysokej škole v Prešove a chceli sme si vyplniť voľný čas. Nakoľko nám bola (a stále je) cyklistika blízka, rozhodli sme sa pre mestské bicykle, ktoré boli v našom meste, a dá sa povedať, že na Slovensku ešte v plienkach. Výhodou tejto práce je pre nás, že je to práca, ktorá je kreatívna, veľmi nás baví a každým bicyklom prezentujeme sami seba.
Jaro: Mestskými bicyklami sme sa inšpirovali, keď sme cestovali po Európe. Napríklad v Holandsku, alebo v Taliansku  sú veľmi obľúbené a ľudia v mestách ich využívajú veľmi často.

Nahral si mi na ďalšiu otázku…odkiaľ prichádza inšpirácia pri renovácii?

J: Zákazník k nám príde s nejakou približnou predstavou, ako by mal jeho bicykel vyzerať a následne si urobím nejakú predstavu v hlave, ako by mal daný bicykel vyzerať. Inšpiráciu berieme hlavne z vlastnej hlavy, nechceme kopírovať iné mestské bicykle od iných značiek.

POKRAČOVANIE ČLÁNKU >>

 

 

Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho! Podporíte našu prácu. Ďakujeme!

Komentáre