Aktuality

Mestské zastupiteľstvo

Obnova objektu historickej Reduty, modernizácia zimného štadióna a Cena mesta SNV za rok 2023 – aj to boli témy 19. zasadnutia mestského zastupiteľstva, ktoré sa konalo vo štvrtok 18. apríla.

DEŇ ZEME – Upracme si mesto

Do upratovania mesta v rámci Dňa Zeme sa zapojili aj žiaci stredných škôl zo Spišskej Novej Vsi. Od odpadkov čistili priestor za Židovským cintorínom, breh Hornádu alebo okolie cesty za Hotelovou akadémiou.

Deň zdravia

Na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva v Spišskej Novej Vsi si mohli v rámci Dňa zdravia zamestnanci v poradni zdravia otestovať svoj zdravotný stav a získať rady, ako ho zlepšiť.

Revolution Train

Z Českej republiky, naprieč Slovenskom a do Nemecka jazdí protidrogový vlak, ktorý pútavým spôsobom ukazuje stredoškolákom, aké nebezpečné je zahrávať sa s drogami a ako tragicky to môže za krátky čas dopadnúť.

Mladí murári a elektrikári si preverili svoje zručnosti

Stredná odborná škola techniky a služieb v Spišskej Novej Vsi zorganizovala druhý aprílový týždeň atraktívne súťaže Mladý murár a Mladý silnoprúdar. Svoje praktické zručnosti a odborné vedomosti si preverili žiaci tunajšej školy v silnej konkurencii murárov a elektrikárov z odborných škôl z východného Slovenska.

Poplatky v Slovenskom raji

Výška poplatkov za použitie technických zariadení sa už roky v Slovenskom raji nemenila, a tak obce pristúpili k ich zvýšeniu. Poplatky dajú pohodlne zaplatiť kartou cez nákupný kiosk v Podlesku.

40. rokov SOŠ služieb a techniky

V Redute v Spišskej Novej Vsi sa konala slávnostná akadémia pri príležitosti 40. výročia založenia SOŠ techniky a služieb aj za prítomnosti predsedu Košického samosprávneho kraja.

Prevencia proti požiarom

Jarné a letné obdobie so sebou prináša zvýšené riziko vzniku požiarov. Preto sa aj v našom okrese musíme riadiť pokynmi hasičského zboru aby sme takémuto požiaru lesa alebo suchých porastov zabránili alebo predišli.

Súťaž v účesovej tvorbe a kozmetike

V priestoroch koncertnej sály Reduty prebehla súťaž v účesovej tvorbe a dekoratívnej kozmetike. Bol to už 27mi ročník a zúčastnili sa školy z celého Slovenska ale aj z Českej Republiky. Prítomná bola porota a na konci súťaže sa vyhlasovali víťazi v rôznych kategóriách.

Scroll to top