Najnovšie články

50. výročie MŠ Lipová

MŠ Lipová v Spišskej Novej Vsi oslávila svoje výročie veselým programom pre hostí a rodičov. Ako odmena za podarené vystúpenie boli pre škôlkarov pripravené skákacie hrady a ďalšie aktivity.

105. výročie bojov čs. vojakov s maďarskými boľševikmi

Pri príležitosti 105. výročia bojov čs. vojakov a dobrovoľníkov s maďarskými boľševikmi zorganizoval Odbor pre vojnových veteránov a vojnové hroby Ministerstva obrany ČR v spolupráci s Československou obcou legionárskou, pietnu cestu na Slovensko. V rámci nej navštívili desiatky miest na Slovensku vrátane Spišskej Novej Vsi. v ktorých si uctili pamiatku padlých čs. vojakov. Pietny akt sa uskutočnil i na cintoríne v Spišskej Novej Vsi.

ZUŠ absolventská výstava výtvarníkov

Základná umelecká škola v SNV slávnostne vyradila absolventov prvého a druhého stupňa výtvarného odboru v priestoroch obradnej siene Radnice. Medzi absolventmi boli aj takí, ktorí ukončili päť ročný odbor Multimédií. Ich diela si môžete pozrieť pred budovou Radnice do konca augusta.

Spolu deťom 2024

Predškoláci z materských škôl z mesta Sp.Nová Ves a zo škôl súkromných zriaďovateľov si prišli do amfiteátra Madaras parku zasúťažiť v rôznych disciplínach a naučiť sa nové zaujímavosti o prírode. Na akcii s názvom Spolu deťom organizovanej Správou školských zariadení boli pripravené rôzne stanovištia. Deti tak podstúpili menšiu prípravu na nástup do základných škôl.

Divadlo teatrálnej skratky deťom

Podujatie Rande s leporelom už piaty rok neodmysliteľne patrí k najobľúbenejším podujatiam Spišského kultúrneho centra a knižnice, ktoré pomáha rozvíjať čitateľskú gramotnosť detí. Ďalší ročník otvorilo scénické čítanie s názvom Kolotoč kvetov. Úsmevný a zároveň poučný príbeh Kveťa Herbára zo známej knihy autora Petra Karpinského v podaní Divadla teatrálnej skratky, ocenili deti potleskom a úprimným smiechom.

Návšteva veľvyslanca Brazílie na Slovensku

Spišskú Novú Ves poctil svojou návštevou veľvyslanec Brazílskej federatívnej republiky na Slovensku Gabriel Boff Moreira. Jeho cieľom je prehĺbiť spoločenské aj obchodné kontakty v rámci partnerských miest aj krajín.

Najsledovanejšie

Prvá žena za volantom autobusu v SNV

Kasu v obchodnom reťazci vymenila po rokoch za volant autobusu. Nahovoril ju na to jej brat. Novovešťanka Jarmila Mikolajová sa stala nedávno profesionálnou šoférkou autobusu MHD v SNV. V histórii ide vôbec o prvú ženu za volantom autobusu v našom meste. Podporu a pozitívne ohlasy má od rodiny, kolegov a tiež cestujúcich.

Nová obytná štvrť ,,Zelené údolie“

Možnosti bývania v Spišskej Novej Vsi sa rozširujú o novú obytnú štvrť Zelené údolie. Pod Blaumontom plánuje investor postaviť v štyroch etapách spolu 224 bytov. Prvá etapa projektu prináša prvých 56 štandardných bytov – svoje bývanie tu nájdu obyvatelia už čoskoro.

Dialničný privádzač do SNV

Diaľničný úsek na Spiši slúži motoristom bezmála deväť rokov, no privádzač do Spišskej Novej Vsi stále chýba. Ak sa chcú motoristi napojiť na diaľnicu, môžu tak urobiť až v Levoči alebo v Spišskom Štvrtku. Okrem toho, že je to obchádzka, hustá doprava zaťažuje obec Harichovce a mesto Levoča. Po dlhých rokoch sa výstavba privádzača zrejme stane realitou.

Tréner VLASTIMIL WOJNAR si želá ďalšie medailové pokračovanie pre SpišskúNovú Ves, aj keď už bez neho

Hokejový ošiaľ pokračuje a to je dobré, vraví Bakoš

Hokejisti Spišskej Novej Vsi sa v piatok podvečer rozlúčili s úspešnou sezónou aj vernými fanúšikmi. Pred budovou historickej Reduty v centre mesta sa zišli takmer v plnej striebornej zostave s výnimkou obrancov Igora Merežka a Neriusa Ališauskasa, ktorí sa pobrali za reprezentáciami Ukrajiny, resp. Litvy na majstrovstvá sveta. Hráči rozdávali podpisy, fotografie aj úsmevy na všetky svetové strany. Aj keď viacerí priznali, že radšej by ešte v tomto čase boli o niekoľko stovák metrov ďalej na svojom zimáku a zvádzali tam tvrdé boje s Nitrou vo finále. Nakoniec nevydalo, ale na čerstvom vzduchu a už bez zápasového stresu si to zrejme užili omnoho viac. Platí to minimálne o trénerskom štábe na čele s českým trénerom Vlastimilom Wojnarom, ktorý po dvojročnej kvalitnej práci na Spiši odchádza na asistentský post do českých Vítkovíc.

Je to príjemná odmena po celoročnej práci. To nikdy neomrzí. Dúfam, že to tu bude aj budúci rok, aj keď už bezo mňa,“ povedal nám Wojnar, ktorý so Spišiakmi vlani vybojoval bronz a teraz striebro, k atmosfére na autogramiáde.

Kapitán Branislav Rapáč sa pred približne tisíckou fanúšikov poďakoval s mikrofónom v ruke všetkým aktérom za vydarenú sezónu s finálovým koncom, hoci bez čerešničky v podobe zlatej medaily. Ďalší útočník Martin Bakoš priznal, že pár dní po finále ho stále bolí hladká prehra s Nitrou. „Ešte stále to nemôžem prekusnúť. Boli sme tak blízko… Je to veľký úspech pre klub aj mesto, ale ešte to bolí. Ľudia nás však veľmi potešili. Tak ako chodili celý rok do arény, prišli aj na konci na námestie. Som rád, že hokejový ošiaľ, ktorý si pamätám ešte zo školských čias, stále pokračuje. Je to skvelé,“ skonštatoval Bakoš pri podpisovaní svojich kartičiek.

Špecifické pocity v druhej časti sezóny aj po jej skončení prežíval Lukáš Vartovník. Jediný člen kádra Spišiakov, ktorý si ešte pamätá neblahé časy v druhej najvyššej súťaži a zostal v tíme, sa po decembrovom ťažkom zranení nohy nemohol plnohodnotne podieľať na postupe do finále. „Chalani zahrali výborné play-off aj bezo mňa. Jediné, čo ma mrzí, že som nemohol byť s nimi na ľade, keď oslavovali postup do finále. Je to historický úspech pre Spišskú, ale zároveň nám neostáva iné, ako si ísť na rok po zlato,“ povedal so smiechom exkapitán Vartovník, ktorý si pri chôdzi stále pomáha barlami. To mu však nebránilo v optimistickej prognóze: „Už začínam s rehabilitáciou a v polovici mája by som sa mal zapojiť do letnej prípravy s tímom. Teším sa na novú sezónu.“


Spišskú Novú Ves opúšťajú takmer všetci zahraniční hráči na čele s najproduktívnejším hokejistom základnej časti extraligy Olivierom Archambaultom a najlepším strelcom tímu Anthonym Nellisom. Druhý menovaný pôsobil na Spiši dve sezóny a podľa vlastných slov na to nikdy nezabudne. „Plné námestie a autogramiáda je ten najkrajší koniec sezóny. Mali sme to minulý rok a máme to aj teraz. Uvedomujem si, že som bol pri tom a tiež som sa podieľal na tom úspechu, aj keď farbu medaily sme chceli asi inú. Nič to však nemení na tom, že ma to napĺňa šťastím. Som hrdý na to, že som tu mohol byť,“ rozlúčil sa Nellis.

Reportáž z autogramiády, kde si budete môcť vychutnať skvelú atmosféru tohto podujatia Vám prinesieme v pondelok 29.4.2024

das
foto: MILAN KALETA

Ďurkovec opäť ožíva

Turisticko-rekreačný areál Ďurkovec v Slovenskom raji bol v 70. a 80. rokoch minulého storočia obľúbený a každoročne navštevovaný tisíckami domácich i zahraničných turistov. V 90. rokoch začal areál chátrať a dnes tu, žiaľ, turisti dôvod na zastavenie nenájdu. Dobrou správou je, že schátraly areál po rokoch opäť ožíva.

Útok nožom na študentku

Včera večer sa pre študentku , ktorá vlakom smerovala z Košíc do Ružomberka , skončila cesta v SNV. V kupé ju mal dobodať mladý muž.

Scroll to top