Najnovšie reportáže

Mestské zastupiteľstvo

Obnova objektu historickej Reduty, modernizácia zimného štadióna a Cena mesta SNV za rok 2023 – aj to boli témy 19. zasadnutia mestského zastupiteľstva, ktoré sa konalo vo štvrtok 18. apríla.

DEŇ ZEME – Upracme si mesto

Do upratovania mesta v rámci Dňa Zeme sa zapojili aj žiaci stredných škôl zo Spišskej Novej Vsi. Od odpadkov čistili priestor za Židovským cintorínom, breh Hornádu alebo okolie cesty za Hotelovou akadémiou.

19. zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Spišskej Novej Vsi

Záznam z Mestského zastupiteľstva v Spišskej Novej Vsi

Deň zdravia

Na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva v Spišskej Novej Vsi si mohli v rámci Dňa zdravia zamestnanci v poradni zdravia otestovať svoj zdravotný stav a získať rady, ako ho zlepšiť.

Vesmír očami detí

V priestoroch Spišského Múzea sa konalo oceňovanie súťažiacich krajského kola súťaže Vesmír očami detí. Oceňovalo s v piatich kategóriách s piatimi víťazmi. Celoslovenské kolo sa bude konať v druhej polovici mája a vystavené diela budú v hvezdárni v Hurbanove.

Orientačný beh

Približne stovka orientačných bežcov rôzneho veku a výkonnosti sa v sobotu 13. apríla zúčastnila pretekov – oblastného kola východ. Preteky zorganizoval Klub orientačných bežcov Čingov na sídlisku Mier.

Najsledovanejšie

Prvá žena za volantom autobusu v SNV

Kasu v obchodnom reťazci vymenila po rokoch za volant autobusu. Nahovoril ju na to jej brat. Novovešťanka Jarmila Mikolajová sa stala nedávno profesionálnou šoférkou autobusu MHD v SNV. V histórii ide vôbec o prvú ženu za volantom autobusu v našom meste. Podporu a pozitívne ohlasy má od rodiny, kolegov a tiež cestujúcich.

Nová obytná štvrť ,,Zelené údolie“

Možnosti bývania v Spišskej Novej Vsi sa rozširujú o novú obytnú štvrť Zelené údolie. Pod Blaumontom plánuje investor postaviť v štyroch etapách spolu 224 bytov. Prvá etapa projektu prináša prvých 56 štandardných bytov – svoje bývanie tu nájdu obyvatelia už čoskoro.

Dialničný privádzač do SNV

Diaľničný úsek na Spiši slúži motoristom bezmála deväť rokov, no privádzač do Spišskej Novej Vsi stále chýba. Ak sa chcú motoristi napojiť na diaľnicu, môžu tak urobiť až v Levoči alebo v Spišskom Štvrtku. Okrem toho, že je to obchádzka, hustá doprava zaťažuje obec Harichovce a mesto Levoča. Po dlhých rokoch sa výstavba privádzača zrejme stane realitou.

Ďurkovec opäť ožíva

Turisticko-rekreačný areál Ďurkovec v Slovenskom raji bol v 70. a 80. rokoch minulého storočia obľúbený a každoročne navštevovaný tisíckami domácich i zahraničných turistov. V 90. rokoch začal areál chátrať a dnes tu, žiaľ, turisti dôvod na zastavenie nenájdu. Dobrou správou je, že schátraly areál po rokoch opäť ožíva.

Útok nožom na študentku

Včera večer sa pre študentku , ktorá vlakom smerovala z Košíc do Ružomberka , skončila cesta v SNV. V kupé ju mal dobodať mladý muž.

Guľašfest

Varenie, šport a zábava aj takto by sa dalo zhrnúť podujatie, ktoré cez víkend na sídlisko Východ pritiahlo mnohých obyvateľov SNV. Športové kluby aj ich fanúšikovia a všetci čo sem prišli sa popri tom všetkom rozhodli spoločne pomáhať.

Scroll to top